InformacjeAustria pomimo swej niedużej powierzchni jest krajem o znacznych różnicach w poziomie terenu. Najniżej położonym miejscem na terenie kraju jest Hedwighof, które znajduje się na wysokości zaledwie 114 m n.p.m. natomiast najwyższym miejscem w Austrii jest Grossglockner - o wysokości 3798 m n.p.m.

Aż 2/3 powierzchni Austrii zajmują Alpy - najwyższe góry Europy, których szczyty są coraz wyższe w miarę przesuwania się na zachód kraju. Właśnie w zachodniej części Austrii położony jest Grossglockner. Jest to drugi pod względem wybitności szczyt w całych Alpach. Łatwo go rozpoznać na tle innych szczytów, ponieważ bardzo przypomina piramidę jakby przeciętą z góry przełęczą, która dzieli szczyt na dwie części.

W Austrii oprócz Alp występuje jeszcze jedno duże pasmo górskie - Szumawa. Rozciąga się ono na północy kraju. Najwyższym szczytem w tym paśmie górskim (po stronie Austrii) jest Plockenstein (1378 m n.p.m.).

Takie warunki (ponad 72% powierzchni kraju stanowią góry) są idealne dla narciarzy. Kraj ten zimą jest oblegany przez turystów.Stale coś Ci strzyka, strzela w kościach, często chorujesz? Z tych właśnie powodów rezygnujesz ze zwiedzania świata i siedzisz stale w domu? Szkoda życia. Zacznij bardziej o siebie dbać - lepiej się odżywiaj, uprawiaj różnego rodzaju sporty, sięgnij po odpowiednie suplementy diety. Dzięki wprowadzeniu tego typu zmian do swego życia nabierzesz nowych sił, będziesz miał więcej energii i chęci do ruszenia się z domu. Jeśli chcesz poprawić odporność swego organizmu, to już teraz sprawdź vilcacora cena. Tego typu suplementy diety znajdziesz w dobrych sklepach internetowych ze zdrową żywnością. Możesz więc zrobić zakupy bez wychodzenia z domu.